Menu

Yamaha Pacifica 112 – dobra jakość w dobrej cenie

11 marca 2015 - GITARY, NEWSY
Yamaha Pacifica 112 – dobra jakość w dobrej cenie

Seria Yamaha Pacifica powstała na początku lat ’90 XX wieku. Na początku były to instrumenty z wysokiej półki, mające na celu wykosić tanie wiosła Fender z Meksyku.

Seria Pacifica to głównie wysokie modele – 412, 612, 812. Jednak Yamaha zdecydowała się również na produkcję bardzo dobrych instrumentów dla początkującego gracza. Tak powstała Yamaha Pacifica 112 – prosty strato-podobny kształt, jednak charakterystyczny dla serii Pacifica, wygodniejszy od Fendera.

Skoro już o Stratocasterze mowa, to Pacifica ewidentnie zadowoli maniaka tych wioseł, a i nie jednym zaskoczy. To taki Strat na sterydach, jednak nie SuperStrat – mamy tu do czynienia z klasyką w takim podrasowanym wykonaniu. Gitara reklamowana była zdjęciami pokazującymi, że jest z drewna, a nie ze sklejki, jak ówcześnie produkowane Squiery.

Seria Pacifica to doskonałe wykrojonie korpusu, wygodne wkręcanie szyjki, vintage vibrato i 5-trybowy przełącznik konfiguracji pickupów H-S-S:

Menzura: 648 mm
Promień podstrunnicy: 350 mm
Progi: 22
Korpus: Olcha
Szyjka: Klon
Mostek: Vintage Tremolo
Pickupy: 2x Yamaha Alnico SC, 1x Yamaha Alnico HU

Gitara jest klarowna, przejrzysta i selektywna na czystej barwie i dobrze się przesterowuje, wspólpracując zarówno z lampowymi , jak i tranzystorowymi wzmakami.

Jak na gitarkę dla początkującego, jest to bardzo uniwersalny instrument.
Humbucker Alnico spokojnie rozbuja piecyk do zagrywek rockowych i bluesowych, a jak rozkręcimy gain na piecu, to i spokojnie pogramy metal. Przetworniki Yamahy, nawet te w najtańszych modelach, są bardzo dobrze wykonane i nie ma mowy o żadnych niepożądanych piskach, feedbackach czy brumach.

Seria Pacifica to projekt zrobiony z myślą, zaspokojenia potrzeb początkujących gitarzystów grających różne gatunki muzyczne i wykorzystujących wielorakość stylów gry.
Paleta brzmień jest szeroka, od Jazzu, Bluesa, po Rock i Metal.

Rewelacyjny stosunek cena-jakość.
Doskonałe wiosło na pierwsze lata nauki, na pewno nie zawiedzie nikogo i pomoże wyczyniać sztuki na gryfie.

Olejowe klucze dobrze trzymała strój, gryf jest wygodny, a akcja strun niska.
Doskonały, tani instrument dla początkującego muzyka. Na rynku używanym gitara czasem jest do wyrwania za 600pln – to znakomity wybór, w takiej kwocie, a nawet te na rynku gitar nowych – na tle konkurencji, są bardziej niźli lepsze. Yamaha to zapewniona jakość w doskonale dobranej cenie. To lata doświadczeń w produkcji instrumentów, nie tylko gitar.