Menu

GITARY AKUSTYCZNE DO FINGERSTYLE

1 lutego 2017 - NEWSY

Nurt fingerstyle zyskuje na popularności i  nic w tym dziwnego, ponieważ grając w tym stylu, możemy grać całe utwory jednocześnie na jednej gitarze solo. Granie w taki sposób nie należy do łatwych, ale ta umiejętność rekompensuje wszelki trud. Każda gitara nadaje się do grania w stylu fingerstyle, jednak niektóre nadają się lepiej.

Najczęściej wybierane są gitary akustyczne, ponieważ oferują one bardzo czyste brzmienie, które jest najważniejszą cechą dla której powinniśmy wybierać tego typu gitarę. Bardzo dobrym wyborem jest instrument Lag T80A który jest jednym z dowodów na to, że firma Lag jest w stanie wyprodukować gitarę o bardzo wysokiej jakości, za stosunkowo niewielką cenę. Lag T80A posiada top z litego świerku, co nie jest często spotykane w gitarach z tej półki cenowej. Boki i tył gitary zostały wykonane z mahoniu, co w połączeniu ze świerkowym wierzchem  daje ciepłe, mocne ale także klarowne brzmienie. Na uwagę zasługuje także kształt audytorium, który jest często spotykany w gitarach do fingerstyle. Taki kształt sprawia że brzmienie jest bardzo wyważone, z wyraźnymi tonami średnimi. Jeżeli jednak wolimy inny rodzaj pudła lub drewna, firma Lag również będzie dobrym wyborem, ponieważ producent posiada w swojej ofercie wiele zróżnicowanych modeli o różnych kształtach. Wśród nich znajdziemy również gitary w całości wykonane z mahoniu.

Gitary marki Lag są znane z dużej wygody gry, a połączenie z bardzo wysoką jakością brzmienia i wykonania czyni z nich doskonały wybór dla wszystkich gitarzystów, zarówno początkujących jak i zaawansowanych.