Menu

Behringer Xenyx Q802USB

26 sierpnia 2022 - NEWSY
Behringer Xenyx Q802USB

Muzycy często debatują nad tym co wpływa na brzmienie ich instrumentu. Dobrym przykładem są gitarzyści, którzy wiedzą, że to jak zabrzmi ich instrument zależy od wielu czynników, nawet tak drobnych jak to z jakiego materiału jest wykonane siodełko. Prawda jest jednak taka, że to jak zabrzmi instrument będzie zależało nie tylko od samego instrumentu, ale także od ustawień sprzętu do nagrywania czy nagłośnienia. Zarówno w studio jak i na scenie można spotkać różnego rodzaju miksery, a osoby które się nimi posługują mogą na różne sposoby wpływać na to jak zabrzmi instrument muzyka.

Mikser jest często głównym narzędziem wykorzystywanym podczas sesji nagraniowych, dlatego jeśli planujemy założyć domowe studio nagrań i zastanawiamy się nad odpowiednim sprzętem, to mikser bez wątpienia dobrze się sprawdzi. Taki sprzęt nie musi być drogi aby spełniał swoje zadanie.

Przykładem może być bardzo popularny Behringer Xenyx Q802USB, który jest jednym z najczęściej wybieranych mikserów na początek. Posiada on wbudowany interfejs, który oferuje niską, wręcz niezauważalną latencję. Oznacza to, że możemy podłączyć do niego instrument i grać bez obaw o to, że dźwięk nagra się z opóźnieniem. Darmowe oprogramowanie dołączone do miksera pozwala na łatwe nagrywanie i bardzo obszerny wybór brzmień, co docenią muzycy, którzy lubią używać efektów. Jeżeli nie chcemy to nie musimy nagrywać liniowo bezpośrednio na komputer, ponieważ model ten został wyposażony w dwa złącza mikrofonowe, więc możemy użyć ulubionego mikrofonu do nagrania wokalu czy instrumentów akustycznych. Z poziomu miksera możemy uwydatnić lub obniżyć wartość tonów niskich, średnich i wysokich, a także zmieniać brzmienie na inne sposoby dzięki użyciu oprogramowania dołączonego do urządzenia.