Menu

Akai EWI 5000 nie brzmi jak jeden pojedynczy instrument

5 maja 2022 - NEWSY

Mówiąc o instrumentach dętych myślimy zazwyczaj o trąbce, saksofonie, flecie czy harmonijce ustnej i choć bez wątpienia mają one wspaniałe brzmienie które przysporzyło im wielu zwolenników, to wśród instrumentów dętych znajdują się egzemplarze o których nie każdy zdaje sobie sprawę.

Instrumenty dęte łączy wiele czynników, a jednym z nich jest fakt, że są one głośne. Oznacza to, że granie na nich i nagrywanie w niewielkim mieszkaniu w bloku może być uciążliwe. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są elektroniczne instrumenty dęte, które oferują bardzo duże możliwości brzmieniowe. Grając na takim instrumencie nie musimy się martwić o to, że będziemy grać zbyt głośno, ponieważ sami regulujemy głośność. Przykładem takiego urządzenia może być Akai EWI 5000, czyli instrument, który swoim wyglądem przypomina nieco grubszy elektroniczny flet. Instrument ten można polecić każdemu muzykowi niezależnie od tego czy gra na trąbce, flecie, klarnecie czy wielu innych instrumentach, a jest tak dzięki temu, że posiada on programowalne przyciski, które można zmienić w zależności od naszych wymagań i przyzwyczajeń podczas gry, a to wpływa pozytywnie na komfort pracy.

https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/444/dete-cyfrowe-instrumenty.html
Akai EWI 5000 nie brzmi jak jeden pojedynczy instrument, ponieważ posiada on w swojej bazie różne brzmienia opracowane w oparciu o najlepszej klasy instrumenty akustyczne. Taki zabieg doskonale sprawdza się podczas tworzenia muzyki, ponieważ sami możemy nagrać wszystkie linie sekcji dętej według naszych wymagań. Sama jakość brzmienia nie zdała by się na wiele gdyby komfort gry nie był na wysokim poziomie. W tym przypadku instrument jest bardzo czuły, więc nie musimy męczyć się z oddechem i mamy pełną kontrolę nad artykulacją. Instrument możemy nagłośnić i podłączyć do mikserów, a wówczas możemy dodatkowo wzbogacać brzmienie za pomocą DAWów dostępnych za darmo w sieci. Urządzenie sprawdza się także bardzo dobrze na żywo, dlatego instrument docenią wszyscy muzycy, niezależnie od tego czy koncertują, nagrywają muzykę czy grają w domu dla własnej przyjemności.